PRVI SUSRET POSLE SMRTI MIŠE: Bora Đorđević tajno se sastao sa ostatkom "Riblje čorbe"
LEGENDARNI roker Bora Đorđević (68), koji već duže vreme živi u Ljubljani sa trećom suprugom Dubravkom, posle skoro godinu i po došao je u nedelju, na samo dva dana, i to tajno, u Beograd.
Foto: Fejsbuk/Zulfi Nazifovski
Vođa "Riblje čorbe" prvi put se video sa ostatkom benda posle smrti basiste i jednog od osnivača grupe Miše Aleksića, koji je preminuo 29. novembra 2020. od posledice kovida 19. Susret prepun emocijama desio se u studiju klavijaturiste benda Nikole Zorića. Uz gitaristu Vidoju Božinovića Džindžera i bubnjara Miroslava Vicka Milatovića, prisutan je bio i Zulfi Nazifovski, makedonski novinar koji takođe živi u Ljubljani, i blizak je prijatelj benda.
Konkretan povod za Borin dolazak obradovaće fanove. Đorđević je snimao vokale za nekoliko pesama koje će se naći na novom albumu "Riblje čorbe". Prisutni na snimanju kažu da je bio raspoložen, i da su nove pesme sjajne. Publika će verovatno neke od njih moći da čuje na nastupima koji su planirani u narednom periodu, ali detalji još nisu poznati.
- Oduševio sam se kako izgleda i kako peva Bora - radosno će, za "Novosti", menadžer benda Bane Obradović. - Drago mi je da sam ga video posle godinu i nešto dana, pogotovo što sam i ja imao težak oblik korone.
Među planiranim koncertima je i jedan veliki, u znak sećanja na Mišu Aleksića.
- Ni tu se još ne znaju detalji. Samo je ideja stavljena na sto, svi su se složili, i sad treba da se razradi.
Još uvek se ne zna ko će biti novi bas gitarista proslavljene grupe. Poslednji koncert, sa Mišom u postavi, održan je neposredno pred pandemiju korone, 29. februara 2020. u Kranju.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)