KONSTRAKTINA PESMA NOMINOVANA ZA NAJBOLJI TEKST EVROVIZIJE: Jedna rečenica privukla posebnu pažnju i ušla u istoriju takmičenja
PESMA "In corpore sano" kojom Konstrakta predstavlja Srbiju na 66. "Pesmi Evrovizije" nalazi se među šest nominovanih za najbolji tekst ovogodišnjeg takmičenja, po izboru portala Eurostory.nl.
Foto V. Danilov
Osim teksta pesme "In corpore sano", među nominovanima su i pesme iz Australije, Velike Britanije, Italije, Ukrajine i Švajcarske. Dobitnika nagrade će zajedno odlučiti žiri i publika koja može da glasa na portalu eurostory.nl.
Žiri je ocenio da je prva rečenica pesme "Koja li je tajna zdrave kose Megan Markl" među onima koje se najviše pamte u istoriji "Pesme Evrovizije", piše RTS. Dodaju i da slezina nikad nije pomenuta na evrovizijskom takmičenju, a navode i da je ostatak teksta "prilično bizaran", ali i "koherentan".
"Tekst se gradi prema argumentaciji koja se dotiče nemogućih standarda lepote i zdravlja koji su postavljeni za javne ličnosti", naveo je žiri.
Nagrada za najbolji tekst portala Eurostory.nl dodeljuje se od 2016. godine, a među dobitnicima se, između ostalih, nalaze i Džamala, pobednica iz Ukrajine 2016, kao i prošlogodišnji pobednici, grupa Maneskin.
(RTS)
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KINA POKRENULA SPECIJALNU OPERACIJU KOD TAJVANA: Peking žestoko odgovorio dvema državama
KINA je objavila da je pokrenula „specijalnu pomorsku operaciju“ istočno od Tajvana, čime je dodatno zaoštrila svoj odgovor na nedavni dogovor Japana i Filipina. Te dve države, naime, planiraju da pokrenu pregovore o pomorskim granicama u tom području i dublje povežu svoje odbrambene snage, javlja Blumberg.
07. 06. 2026. u 10:04
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)