PO OVOME ĆEMO PAMTITI MARINKA ROKVIĆA: Biografija legendarnog pevača folk muzike
MARINKO Rokvić bio je srpski pevač folk muzike, rođen u Koluniću 1954. godine.
Foto: Printscreen
Karijeru je započeo 1974. godine i snimio je dvadeset jedan studijski album i nekoliko singl-ploča i veliki broj hitova: Skitnica, Svađalice moja mala, Potražiću oči zelenije, Zanela me svetla velikog grada, Polomio vetar grane, Da volim drugu ne mogu, Jedina moja, Ti za ljubav nisi rođena, Ljubav stara srce para, Tri u jednoj...
Po završetku osnovne škole došao je u Beograd, u želji da upiše muzičku školu. Međutim, sva mesta su bila popunjena, osim na odseku za klarinet, ali se Marinko ipak odlučio za elektrotehničku školu i učlanio se u kulturno-umetničko društvo "Nikola Tesla" u kom je pevao. Prvu ploču snimio je 1974. godine.
Usledili su hitovi: Potražiću oči zelenije, Jedina moja, Svađalice moja mala, Samo me potraži, Pusti me da je vidim, I pijan i trezan za tebe sam vezan, Podeli sa mnom dobro i zlo, Zamiriši na brazdu, Ljubav stara srce para, Polomio vetar grane, I kad me svi zaborave, Koliba, il' dvor, Tebe nema, Ko ukrade noći boje, Jelena, Ti za ljubav nisi rođena, Pravo na ljubav, Skitnica, Tri u jednoj, Gatara. Takođe, snimio je i album sa sevdalinkama, kao i trajne snimke za Radio Beograd.
Pojavio se u seriji Kamiondžije opet voze iz 1983. godine, u kojoj je otpevao pesmu Divne imam komšinice.
Njegovi sinovi Nikola i Marko takođe su popularni pevači srpske pop-folk muzike.
Koncertom u beogradskom centru "Sava", 2015. godine Marinko Rokvić obeležio je četrdeset godina karijere.
Dobitnik je Estradno-muzičke nagrade Srbije za životno delo (2019. godine) koju dodeljuje Savez estradno-muzičkih umetnika Srbije.
Marinko Rokvić preminuo je nakon teške borbe u Kliničkom centru Srbije, saznao je Nportal.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MARINKO ROKVIĆ U KRITIČNOM STANjU: Porodica pevača uplašena za njegov život
04. 11. 2021. u 08:15
NAPALA GA BAKTERIJA, JEDVA GOVORI: Novi zdravstveni problemi Marinka Rokvića
22. 10. 2021. u 22:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (1)