"ŠESTO ČULO" ZA PREMINULE LEGENDE: Festival dokumentarnog filma "Dok'n'ritam" od danas u Studentskom gradu

ZALjUBLjENICI u muzički dokumentarni film u prilici su da od večeras, do petka 11. juna, uživaju u programu šestog izdanja festivala "Dok'n'ritam", u Domu kulture "Studentski grad" na Novom Beogradu. Manifestacija ove godine nosi prikladan naziv "Šesto čulo" i posvećena je, kako se ističe, velikanima domaće i regionalne scene koji su nas napustili između dva festivala.

ШЕСТО ЧУЛО ЗА ПРЕМИНУЛЕ ЛЕГЕНДЕ: Фестивал документарног филма Докнритам  од данас у Студентском граду

Dragoljub Đuričić / Foto I. Marinković

Večeras (19.00) će, u spomen na Đorđa Marjanovića, biti prikazan film "Svedok jednog vremena", o 60 godina dugoj istoriji dvorane Doma sindikata. Festival zvanično počinje sutra.

Publika će imati priliku da pogleda 20 ostvarenja - među njima dve svetske premijere, jednu regionalnu, i nekoliko domaćih. Takmičarski program čine filmovi o Tomažu Pengovu, Kirilu Džajkovskom, romskom orkestru koji priprema koncert sa sastavom "Kultur šok", bugarskoj rokenrol sceni, bendu "Lav hanters"...

Programska celina "Gradovi kao baze rokenrola" donosi priču o beogradskom KST, kao i o pulskim klubovima i tamošnjoj sceni, segment "Severna Makedonija u gostima" dokumentarce sa tog područja, a neizostavan je i osvrt na četiri decenije od pojave novog talasa kroz specijalnu projekciju i tribinu.

Posetioci će biti u prilici da se upoznaju sa knjigama o Lenardu Koenu, ponovnom okupljanju grupe "Krim" 2005. godine, i "Lajbahu", a kultni slovenački bend predstavljen je i kroz izložbu fotografija.

Razgovaraće se o nedavno preminulim, značajnim srpskim pop i rok muzičarima i autorima - Miši Aleksiću, Zoranu Simjanoviću, Dragoljubu Đuričiću, uz učešće nekog od članova "Riblje čorbe" i projekciju dokumentarnog ostvarenja o legendarnom srpskom bendu, autora Dušana Vesića i Sandre Rančić.

Revijalni filmski program donosi priče o Bili Holidej, Robiju Robertsonu i grupi "Bend", kao i o Majklu Hačinsu, prerano preminulom frontmenu "Ineksesa".

Na programu su i dva koncerta. "I-plej" će zasvirati u sredu 9. juna, a za kraj, u petak, pobednici petog "Bunt rok festivala", bend "Lagana sreda", izvodiće pesme naših pokojnih velikana.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Svetsko prvenstvo je podignuto na viši nivo uz ove bonuse i poklone