OSUMNJIČEN ZA RATNI ZLOČIN: Komandant Teočanske brigade DŽevad Avdičević učestvovao u ubistvima i zlostavljanju Srba!
TUŽILAŠTVU BiH podnesen je danas izveštaj protiv ratnog komandanta Teočanske brigade čiji su inicijali Dž.A. o počinjenom ratnom zločinu protiv ratnih zarobljenika, saopšteno je iz Policijske uprave Bijeljina.
Foto AP
Prijavljeni se sumnjiči da kao komadant Teočanske brigade, iz sastava Tuzlanskog korpusa takozvane Armije BiH, nije sprečio niti preduzeo bilo kakve mere iz okvira svojih ovlaštenja, da se kazne izvršioci krivičnog dela ratni zločin protiv ratnih zarobljenika, koje mu se stavlja na teret.
“Novosti” nezvanično saznaju da se radi o Dževadu Avdičeviću zvanom Babak. On je osumnjičen da je kao komandant teočanske brigade tuzlanskog korpusa Armije BiH počinio delo lišavanjem prava zarobljenih neprijateljskih vojnika odnosno lišio prava na pravično i nepristrasno suđenje da se neprijateljski zarobljeni vojnicima od strane drugih nanosi bol i patnja, nečovečno postupanje, povreda zdravlja i lišenje života.
Izvor upozant sa celim slučajem kaže za “Novosti” da se prvi slučaj za koji se sumnjiči Avdičević desio 21. aprila 1993. godine na planini Majevici kota Banj Brdo. Tu je zarobljen vojnik Vojske RS koji je u januaru lišen života. Drugi slučaj se desio 4. dec 1993. godine selo Lokanj, opština Zvornik, gde je zarobljen vojnik Vojske RS koji je u januar 1994 lišen život.
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)