NESTAO NAD KOZAROM: Potraga za avionom i dva člana posade
HELIKOPTERSKI servis Republike Srpske i MUP RS intezivno tragaju za manjim avionom "pajper 28" koji je nestao na području Kozare, potvrdila je portparol MUP-a RS Mirna Miljanović.
D. Balšić
U avionu su bile dve osobe, ali još nema potvrde da li se radi o gubitku komunikacije ili se avion srušio.
- Avion je poleteo u 14.10 časova sa aerodroma u Mahovljanima. S njim je izgubljena komunikacija i svaki kontakt na području Omarske. Potraga je u toku i u nju su uključeni Pu Prijedor i Gradiška, Jedinica žandarmerije, u saradnji sa Helikopterskim servisom Republike Srpske - rekla je Miljanović.
Prema nezvaničnim informacijama radi se o avionu koji se koristi u oralnoj vakcinaciji lisica. Nakon poletanja avion nije sleteo u predviđeno vreme, što je izazvalo zabrinutost. Istovremeno aktiviran je uređaj kojim se šalje signal o udesu. Međutim, dosada nisu pronađeni tragovi udesa, kao ni olupina i u nadležni se nadaju najboljem.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)