PONOS REPUBLIKE SRPSKE: Posthumno odlikovanje za policajce Vladimira Vujasinovića i Radenka Tubina
PREDSEDNICA Republike Srpske Željka Cvijanović posthumno je odlikovala policajace Vladimira Miku Vujasinovića i Slađenka Tubina Medaljom zasluga za narod za iskazanu hrabrost pri obavljanju dužnosti.
Foto: MUP RS
Vladimir Vujasinović poginuo je 27. decembra 2020. nakon pada sa stene u kanjonu rečice Cvrcke kod Kneževa. Bio je dugogodišnji pripadnik Specijalne antiterorističke jedinice MUP RS, inspektor u Upravi za obezbeđenje ličnosti i objekata, ronilac i osnivač RK ”Gnjurac”. Kolege su ga poznavale kao velikog humanitarca i filantropa koji je učestvovao u brojnim akcijama spasavanja ljudskih života, zbog čega je više puta nagrađivan i pohvaljivan. Tokom katastrofalnih poplava, maja 2014., bio je u prvim čamcima koji su iz vode spasavali decu, trudnice i starce. Nagrađen je i kao deo tima koji je iz trezora ”Pošta RS” u poplavljenom Doboju izvukao više od dva milona maraka, namenje za isplatu penzija.
Foto: MUP RS
Odlikovanje će preuzeti njegova kćerka Maša Vujasinović.
Slađenko Tubin, policajac PU Prijedor, ubijen je na dužnosti 21. aprila 2019. godine pri intervenciji sprečavanja porodičnog nasilja u Gornjoj Ravskoj kod Prijedora. Tubina je hicem iz sačmarice ubio Milenko Šabić koji je, nakon svađe sa suprugom, nožem u leđa ubo svog oca. Šabić se potom zaključao u kupatilo kuće i Tubin, koji ga je poznavao, pokušao je da s njim razgovara i pozove ga na predaju. Međutim, Šabić je otvorio vrata i pucao mu u stomak. Policajac je prevezen u bolnicu u kojoj je podlegao nekoliko sati kasnije. Šabić je delo počinio u neuračunljivom stanju i osuđen je na lečenje i čuvanje u psihijatrijskog ustanovi.
Foto: MUP RS
Tubin je bio pripadnik Vojske Republike Srpske, a u MUP je radio od od 1993. godine. Iza njega su ostali supruga i sinovi Saša i Danijel, koji će i preuzeti odlikovanje
Preporučujemo
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)