APEL - VLADO ĐAJIĆ, DIREKTOR UKC RS: Vakcina je jedina sigurna zaštita od kovida 19
DIREKTOR Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske Vlado Đajić rekao je danas u Banjaluci da je vakcina jedina sigurna zaštita od kovida 19, zbog čega preporučuje svima da je prime što pre, bez obzira na to o kojoj populaciji se radi.
foto SRNA
- Moja deca su vakcinisana i to je dovoljan primer da verujem u vakcinu - kaže Đajić.
On ističe da vakcinu preporučuje i trudnicama i deci.
- Sada neke nove studije kažu da mogu i maloletna deca da prime određene vakcine - rekao je Đajić.
On je novinarima rekao da je kao lekar i rukovodilac najveće zdravstvene ustanove, gde je i lečen najveći broj obolelih od kovida 19, verovao da će narod masovnije pristupiti vakcinaciji i merama za koje je dokazano da doprinose smanjenju širenja ove opake bolesti od koje su, nažalost, mnogi umrli.
- Verujem da će nadležne institucije u svim državama i kod nas pronaći najbolje rešenje da se motivišu ljudi, a možda i “nateraju” da se vakcinišu i da se pridržavaju mera. Sigurno je, i to je već dokazano u mnogim državama, da kovid propusnice smanjuju veliki broj oboljenja - rekao je Đajić.
Preporučujemo
GLAS KOJI SE ČUJE: Ugljevik ugostio 54 direktora domova zdravlja
12. 12. 2025. u 11:27
BITKA ZA ŽIVOT ČETVOROGODIŠNjE ZANE> Od državljanstva srce zavisi!
11. 12. 2025. u 09:28
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)