NE SMIRUJU SE POŽARI U HERCEGOVINI: Najkritičnije u Bileći, čekaju se helikopteri (VIDEO)
NE SMIRUJU se požari u Hercegovini, a danas je najkritičnije u Bileći, u selu Mirilovići, gde je vatra zapretila kućama.
Foto: Novosti
U poslepodnevnim satima se ponovo aktivirao požar i uz magistralni put Bileća - Trebinje, ali i u selu Orah.
Na terenu su bilećki i trebinjski vatrogasci, a očekuje se i dejstvo helikoptera u večernjim satima, prenela je RTRS.
Nakon nešto lakšeg jutra, kada je situacija bila pod kontrolom, u poslepodnevnim časovima požarne linije u Mirilovićima su na svega stotinak metara od kuća i imovine.
Uz bilećke vatrogasce danonoćno su na terenu i trebinjske kolege, ali i veliki broj volontera, meštana, koji dežuraju uz lokalizovane požarne linije u selu Orah i kod manastira Dobrićevo.
Izuzetno visoke temperature vazduha, jak vetar, velika količina dima otežavaju gašenje, pa je situacija nepredvidiva i neizvesna.
Preporučujemo
POKRENUTA ISTRAGA: "United grupa" pod lupom Konkurencijskog saveta BiH
11. 08. 2021. u 12:46
NE ZNAJU VIŠE ŠTA GOVORE: Američka ambasada demamantovala Komšića i Džaferovića
10. 08. 2021. u 15:13
OŠTAR ODGOVOR IZ KABINETA SRPSKOG ČLANA PBIH: Sednica Predsedništva nije održana, Dodik nije dao saglasnost!
10. 08. 2021. u 11:24 >> 11:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)