STOP PROSJAČENJU! Velika akcija MUP-a RS
POLICIJSKI službenici Policijske stanice Istočna Ilidža su započeli kampanju pod sloganom „Stop prosačenju“, koju organizuje Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske.
Foto: V. M.
Cilj kampanje je jačanje svesti sugrađana o pravima deteta, kao o rizicima i posledicama prosačenja mališana.
Policajci su delili promotivni materijal i razgovarali sa sugrađanima o problemu prosačenja, posedicama i borbi protiv ove devijacije.
Na području PU Istočno Sarajevo prošle godne registrovana su četiri prekršaja prosjačenja, koji spadaju u grupu prekršaja protiv interesa maloletnika i drugih kategorija lica iz Zakona o javnom redu i miru Republike Srpske.
Novčana kazna za onog ko prosijači ili navodi druge na to je od 200 do 800 KM, dok je za navođenje na prosačenje maloletnika, duševno obolelog ili čoveka zaostalog u razvoju propisana novčana kazna od 400 do 1.200, ili kazna zatvora do 40 dana.
Preventivne aktivnosti tokom kampanje realizovaće se i na području ostalih opština koje su u nadležnosti PU Istočno Sarajevo.
Preporučujemo
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (2)