RIBLJI ĆEVAPI JOŠ BOLJI OD KLASIČNIH: Smažu se za tren oka, pravićete ih stalno
Sočni i slasni, a pomeraju granice dobrog ukusa.
Foto: Shoutterstock
Sastojci:
- 300 g fileta oslića
- 25 g prosa
- 50 ml vode
- na vrh kašičice belog luka u prahu
- na vrh kašičice soli
- na vrh kašičice bibera
- 1/2 veze peršuna
- prezle
- ulje
Priprema:
Proso prelite sa duplo većom količinom vode. Nakon što provri, kuvajte oko 10 minuta, na srednjoj temperaturi , pa sklonite i ostavite isto toliko da nabubri. Dolijte još vode po potrebi. Viljuškom usitnite filete ribe. Stavite ih u blender sa začinima, pa dodajte i prohlađeno proso. Dodajte prezle, sve dok ne dobijete gustu smesu. Oblikujte ćevape vlažnim rukama, pa ih pržite na vrelom ulju, sve dok ne porumene. Stavljajte riblje ćevape na ubrus da se ocede od viška masnoće.
(trpeza)
Preporučujemo
PAPRIKAŠ SA OSLIĆEM I KROMPIROM: Ovaj ručak obožavaju i oni koji ne poste
14. 04. 2025. u 10:00
OSLIĆ PEČEN U RERNI: Nikad lakša priprema ribe - obožavaćete ovaj recept
05. 04. 2025. u 08:30
GIROS SA PEČURKAMA UMESTO MESA: Pravi se lako, a osvaja na prvi zalogaj
27. 03. 2025. u 14:30
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)