SVETU PRETI RAT SVIH PROTIV SVIH! Sukob u Donbasu nije poslednji, Ukrajinu čekaju teške borbe
SAVETNIK ukrajinske delegacije u trilateralnoj Kontakt grupi za Donbas Aleksej Arestovič smatra da svetu predstoji rat "svi protiv svih".
Ukrajinska vojska / Arhiva
- Čini mi se da se svet pokrenuo i da ćemo imati posla sa ratom svi protiv svih, u sivim zonama bar do 2035. godine - rekao je Arestovič.
Kako je rekao, Ukrajinu, kao zemlju koja se nalazi "na prekretnici geopolitičkih ploča, na prekretnici epoha, to neće zaobići".
Prema njegovim rečima, sukob u Donbasu, nažalost, nije poslednji. On smatra da Ukrajini predstoji da učestvuje u mnogim oružanim sukobima.
- Postoje potencijalni sukobi van ovog konflikta. Suočeni smo sa strateškim zadatkom, odnosno da postanemo toliko snažni da potencijalni agresor shvati da će ga skupo koštati rat sa Ukrajinom, tako da se vojni scenariji ne razmatraju - smatra Arestovič.
Sukob u Donbasu traje već sedam godina, u borbama je stradalo 13.000 ljudi. O rešavanju situacije razgovara se na sastancima kontakt grupe u Minsku. Strane su usvojile nekoliko dokumenata usmerenih na rešavanje sukoba, ali se razmena vatre nastavlja.
(Sputnjik)
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)