BEZ INTERNETA U AUSTRALIJI? "Gugl" najavio je će blokirati pretraživač, ako se usvoji zakon o naplati preuzetih vesti

Б.Б.

23. 01. 2021. u 13:56

FIRMA "Alphabet Inc", koja posluje u okviru "Gugla" najavila je, da će blokirati svoj pretraživač u Australiji, ako vlada ove zemlje usvoji zakon, koji bi prisilio "Google" i "Facebook" da medijskim kućama plate za pravo na korišćenja njihovog sadržaja.

БЕЗ ИНТЕРНЕТА У АУСТРАЛИЈИ? Гугл најавио је ће блокирати претраживач, ако се усвоји закон о наплати преузетих вести

Foto: Tanjug/AP

 Najpoznatiji svetski pretraživač je upozorio, da će se njegovih 19 miliona australijskih korisnika, suočiti sa smanjenom mogućnošću pretraživanja i korišćenja "Jutjuba", ako se novi zakon usvoji.

Australija je na putu da usvoji zakone, koji bi naterali tehnološke divove da pregovaraju o plaćanju s lokalnim izdavačima i emiterima za sadržaj uključen u rezultate pretraživanja ili vesti. Ako se dogovor ne postigne, cenu će odlučiti arbitar kojeg bi imenovala vlada.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!