SKLONIŠTE ODLETELO U VAZDUH: Ruske snage uništavaju teroristička uporišta po Siriji (VIDEO)

19. 01. 2021. u 16:56

ORUŽANE snage Rusije snimljene su nedavno kako sprovode operaciju za uništavanje militantne pećine u blizini administrativne granice Idliba, u oblasti Hame.

СКЛОНИШТЕ ОДЛЕТЕЛО У ВАЗДУХ: Руске снаге уништавају терористичка упоришта по Сирији (ВИДЕО)

Foto: Printskrin

Na pomenutom video-snimku, mogu se videti ruske oružane snage kako pretražuju militantnu pećinu unutar severozapadne oblasti Hame.

Neposredno pre nego što su razneli pećinu, ruske snage su pronašle oružje koje su ostavile militantne snage koje su nekada zauzimale ovo područje Hame.

Ruske oružane snage sprovode operacije češljanja sa svojim specijalnim jedinicama za demontiranje eksploziva koji su za sobom ostavili džihadisti i militanti koje podržavaju Turci u provincijama Hama, Idlib, Alep i Latakija.

Svrha ovih operacija je osigurati sigurnost područja pre nego što se raseljeni civili vrate svojim kućama.

(Srbija danas)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena