„TOR” GRMEO I U KARABAHU: Jermeni demonstrirali silu protivvazdušnog sistema! (VIDEO)
JERMENSKA vojska u Nagorno-Karabahu pokazala je kako se koristi protivvazdušni raketni sistem ,,Tor". Snimak lansiranja projektila objavio je Telegram kanal "Vojni informator".
Foto: Printskrin
PVO sistem "Tor" je taktički kompleks za sve vremenske uslove stvoren da pokriva važne objekte i kopnene snage. Takođe može raditi u automatskom režimu, nezavisno kontrolišući navedeni vazdušni prostor.
Ranije je bivši ministar odbrane Jermenije Sejran Oganjan naveo razloge poraza u Nagorno-Karabahu.
Prema njegovom mišljenju, to su bile neusklađene odluke komande i vlasti zemlje. Prema Oganjanu, ispravna procena vojno-političke stvarnosti mogla bi da spreči dalju katastrofu na frontu.
Dana 9. novembra 2020. lideri Jermenije, Azerbejdžana i Rusije potpisali su zajedničku izjavu o prekidu neprijateljstava u Nagorno-Karabahu. Izvestan broj teritorija izgubljenih početkom devedesetih godina došao je pod kontrolu Bakua.
Ruski mirovnjaci trenutno patroliraju duž linije razgraničenja i koridora koji povezuje Jermeniju i Karabah.
(Srbija danas)
Preporučujemo
AZERI UNIŠTAVAJU SVE ČEGA SE DOHVATE: Novi jezivi snimak iz Nagorno-Karabaha (VIDEO)
26. 12. 2020. u 10:28
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (3)