PAKISTANSKA AKTIVISTKINJA PRONAĐENA MRTVA: Napustila zemlju nakon optužbe za terorizam, egzekutor je stigao u Torontu?

Тањуг

23. 12. 2020. u 00:54

PAKISTANSKA aktivistkinja za ljudska prava Karima Beludž, pronađena je mrtva u Torontu u Kanadi, gde je poslednjih pet godina živela u egzilu, javlja BiBiSi.

ПАКИСТАНСКА АКТИВИСТКИЊА ПРОНАЂЕНА МРТВА: Напустила земљу након оптужбе за тероризам, егзекутор је стигао у Торонту?

Foto: EPA

Telo Karime Beludž (37) pronađeno je nakon što je policija u Torontu prethodno saopštila da je ona nestala u nedelju, a policija je sada navela da "ne veruje da ima sumljivih okolnosti" u vezi sa njenom smrću.

Beludž, aktivistkinja iz pokrajine Beludžistan na zapadu Pakistana, bila je poznata kao oštar kritičar pakistanske vojske i države.

Bila je jedan od organizatora studentskih protesta koji su tražili nezavisnost Beludžistana.

Napustila je Pakistan 2015. godine, nakon što je protiv nje podignuta optužnica za terorizam.

Prema rečima njenog prijatelja i kolege Latifa Džohara Baludža, koji takođe živi u Torontu, bila je izložena pretnjama i nakon odlska iz Pakistana.

On je za BiBiSi izjavio da je nedavno dobila anonimnu pretnju u kojoj je neko upozorava da će joj poslati "božićni poklon" i da će je "naučiti lekciji".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su grobari iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)