ZASTRAŠUJUĆE BROJKE U AMERICI: Od korone premine jedna osoba na svake 33 sekunde
JEDNA osoba u SAD umre svake 33 sekunde od kovida 19, piše "Vašington post".
Foto: Tanjug AP
Autor navodi da se do 2. januara može očekivati čak 3.900 smrtnih ishoda dnevno ili 2.600 dnevno do kraja mjeseca.
- Od 12. septembra, broj novih slučajeva počeo je da se povećava, i to sa oko 34.000 novih slučajeva dnevno na više od 219.000 u ovom trenutku. Broj smrtnih slučajeva od kovida 19 se povećao sa 728 na skoro 2.600 dnevno - navodi list.
Dalje se dodaje da se teško oduprijeti osjećaju da rastući broj umrlih na dnevnom nivou predstavlja tragediju svjetskih razmjera.
Širenje virusa, kako piše list, sada je ekstenzivnije nego u bilo kojoj prethodnoj tački pandemije, ali ne znači da je ravnomjerno raspoređeno.
- U nekim državama nagli porast novih slučajeva nije nužno preopteretio bolnice. U drugima, poput Kalifornije, vladini podaci pokazuju kako porast novih slučajeva brzo guši sposobnost zdravstvenih sistema da se prilagode - piše "Vašington post".
Otkako je sredinom septembra započeo treći talas i porast novih slučajeva, postojala je stalna veza između broja hospitalizacija i broja umrlih.
(Blic.rs)
Preporučujemo
CRNI REKORD U AMERICI: Zabeležen najveći broj smrtnih slučajeva od virusa korona
10. 12. 2020. u 10:08
CRNA STATISTIKA SVE GORA: Treći dan rekordan broj novoinficiranih u Americi
06. 12. 2020. u 09:39
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)