HOĆE DA IZAZOVU KRVAVI RAT: Planiraju da zapale Bliski istok pre isteka Trampovog mandata, stiže odgovor na ubistvo naučnika
14. 12. 2020. u 21:39

Foto: Depositphotos
IRANSKI predsednik Hasan Rohani optužio je danas Izrael da je prošlog meseca ubio naučnika Mohsena Fahrizadeha kako bi pokrenuo rat u poslednjim danima administracije američkog predsednika Donalda Trampa.
Kako prenosi Rojters, Rohani je danas na konferenciji za novinare prvi put direktno optužio Izrael da je krajem prošlog meseca ubio Fahrizadeha, koji je godina bio jedan od začetnika iranskog nuklearnog programa.
Britanska agencija navodi i da je Izrael, koji se sumnjiči za niz ubistava iranskih naučnika u protekloj deceniji, u više navrata izbegao da prokomentariše ubistvo Fahrizadeha.
- Pokretanje nestabilnost i rata u poslednjim danima Trampove administracije bila je glavna namera cionističkog režima kada je izvedeno ubistvo - Fahrizadeha rekao je Rohani.
Preporučujemo

TURSKI ODGOVOR NA AMERIČKE SANKCIJE: Kažnjavaju ih zbog S-400, slede recipročni koraci
14. 12. 2020. u 20:38
Rohani je najavio osvetu za ubistvo iranskog naučnika i poručio da njegova zemlja neće dozvoliti izbijanje nestabilnosti u regionu.
Komentari (0)