NOVE MUKE PORED KORONE: Jake kiše izazvale poplave na severu Italije (FOTO)
JAKE kiše izazvale su danas poplave na severu Italije, zbog čega je proglašena "crvena uzbuna" u delovima Veneta, Furlanije i pokrajine Bolcano.
Foto: EPA
Za samo nekoliko sati vatrogasci su u Venetu obavili više od 400 hitnih intervencija.
- Zbog opasnosti od klizišta i lavina pozivam sve da izbjegavaju odlazak u područje Beluna - izjavio je agenciji Ansa guverner regije Veneto, Luka Zaia.
U Modeni u Emiliji-Romanji izlila se reka Panaro, pa su evakuisani stanovnici nekih područja.
Stanovnici tih zona su pozvani da se sklone na više spratove kuća, a pojačanja vatrogasaca stigla su iz Toskane i Pijemonta.
Železnički saobraćaj između Bolcana i prelaza Brener na austrijskoj granici, gde je padao obilni sneg, prekinut je zbog opasnosti od lavina i pada kamenja i stabala, a zatvoren je autoput A22 izmedu Vipitena i Brenera.
Preporučujemo
NAJVEĆE POPLAVE U POSLEDNjIH 30 GODINA: Vijetnam naredio evakuaciju 460.000 građana
15. 11. 2020. u 08:20
AUTOMOBILI PLUTALI ULICAMA: Haos na Kritu, poplavljeno stotine domova (FOTO/VIDEO)
10. 11. 2020. u 13:34
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
TAJNI DOGOVORI IZ 80ih: Kako su SAD naoružavale Teheran, Regana umalo koštalo fotelje, umešan državni vrh - afera Iran-Kontra (FOTO)
OLIVER Nort je američki politički komentator i penzionisani pukovnik Korpusa američkih marinaca koji svakom svojom pojavom podseti na kontroverze koje se vežu za njegovo ime.
09. 04. 2026. u 12:33
Komentari (0)