GRUPACIJA SAHER: Zbog korona krize dao otkaz 140 zaposlenima
AUSTRIJSKA grupacija "Saher hoteli" dala je, zbog posledica korona virus krize, otkaz 140 zaposlenima.
Foto: Depositphotos
U Beču, gde se nalazi najpoznatiji hotel grupacije "Hotel Saher", otkaz je dobilo 105 zaposlenih, a u Salcburgu 35.
Ostatak zaposlenih ostaće u radnom odnosu, ali na skraćeno radno vreme.
Šef grupacije Matias Vikler rekao je da je situacija dramatična i da kompanija ne zna ni da li preostale zaposlene može zadržati na, kako je predviđeno, 30 odsto primanja.
Obrt Sahera je ove godine na samo 25 odsto od uobičajenog, a prošle godine iznosio je oko 100 miliona evra.
Iduće godine očekuju da će obrt dostići 30 do 35 odsto ranijeg obrta.
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)