OSAKA NOVO ŽARIŠTE: Još 839 zaraženih koronom u Japanu

JAPANSKO ministarstvo zdravlja potvrdilo je u prethodnom danu 839 novih slučajeva korona virusa, čime je ukupan broj zaraženih porastao na 30.701.

ОСАКА НОВО ЖАРИШТЕ: Још 839 заражених короном у Јапану

Foto: AP

Najviše novih slučajeva je u Tokiju, koji već šesti dan zardom beleži više od 200 novozaraženih.

Novo žarište je Osaka, gde je potvrđen 141 novi slučaj.

U Japanu je proteklih nedelja došlo do porasta borja zaraženih, a virus se širi u američke vojne baze u prefekturi Okinava, gde su u subotu potvrđena 64 nova slučaja.

Nije bilo preminulih, pa je ukupan broj smrtnih slučajeva ostao 1.009, prenosi CNN.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

OVDE JE SVE POČELO, OVDE SE I ZAVRŠILO... Najbolji strelac u istoriji Brazila, Nejmar, oprostio se od reprezentacije u suzama (FOTO)