Grci kontrolišu „crvene letove“: Posebne provere za 1.560 putnika
OD STALNOG DOPISNIKA – ATINA Grčke vlasti strahuju od letova iz zemalja gde korona virus još uvek nije pod punom kontrolom.
Foto: EPA
Prvog dana, posle tri meseca, kada je grčko nebo optvoreno za međunarodne letove iz 29 zemalja, na dva najveća aerodroma u zemlji, u Atini i Solunu, primenjene su posebne mere kontrole.
Sletelo je 39 aviona sa 3.240 putnika.Grčke vlasti su 11 letova ocenili kao rizične,nazvavši ih „crvenim letovima“, odlučivši fa testiraju svih 1560 putnika.
Putnici na ostalim letovima ,njih 1680, prošli su bez ikakve kontrole.
Na listi rizičnih letova našla su se tri leta iz Amsterdama, kao i iz Pariza, Dohe, Rima, Brisela, Beograda, Sofije, Milana i Tirane.
Svi putnici koji su testirani obavezni su da na prijavljenim adresama sačekaju rezultate testova i zabranjeno im je kretanje.
Prema svedočenju putnika testiranje je obavljeno efikasno,bez formalnosti i trajalo je 20-ak minuta.
Objavljeno je takođe da će do 1.jula na aerodromu Makedonija u Solunu svi putnici biti testirani na Kovid-19.
Preporučujemo
USKORO SASTANAK O ORMUSKOM MOREUZU: Oglasio se načelnik Generalštaba francuske vojske
25. 03. 2026. u 17:32
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)