TRAMP PRESEKAO: Šaljemo ratne brodove u Ormuz - moreuz uskoro „otvoren, bezbedan i slobodan“.

AMERIČKI predsednik Donald Tramp je izjavio da će nekoliko zemalja, zajedno sa Sjedinjenim Državama, poslati ratne brodove kako bi osigurale da Ormuski moreuz ostane otvoren za plovidbu.

ТРАМП ПРЕСЕКАО: Шаљемо ратне бродове у Ормуз - мореуз ускоро „отворен, безбедан и слободан“.

Foto: AP Photo/Allison Robbert

 U objavi na društvenoj mreži Truth Social, Tramp je rekao da će zemlje pogođene pokušajem Irana da zatvori važan morski prolaz poslati svoje brodove u region.

- Mnoge zemlje, posebno one koje bi bile pogođene pokušajem Irana da zatvori Ormuski moreuz, poslaće ratne brodove zajedno sa Sjedinjenim Američkim Državama kako bi moreuz ostao otvoren i bezbedan - napisao je Tramp.

Pomenuo je Kinu, Japan i evropske zemlje

Tramp je izrazio očekivanje da će se operaciji pridružiti i druge velike zemlje.

- Verovatno je da će Kina, Francuska, Japan, Južna Koreja, Ujedinjeno Kraljevstvo i druge zemlje poslati brodove u to područje kako Ormuski moreuz više ne bi bio ugrožen - napisao je.

U saopštenju je takođe tvrdio da su Sjedinjene Države uništile vojne kapacitete Irana.

- Već smo uništili 100 odsto vojnih kapaciteta Irana - rekao je Tramp, dodajući da bi Iran i dalje mogao da pokuša da pošalje dronove, mine ili rakete u to područje.

Najavljeni napadi na iranske brodove

Tramp je rekao da će američke snage nastaviti vojne operacije.

- U međuvremenu, Sjedinjene Države će bombardovati obalu i nastaviti da potapaju iranske brodove i čamce - napisao je.

Dodao je da će, „na ovaj ili onaj način“, Ormuski moreuz uskoro biti „otvoren, bezbedan i slobodan“.

(Indeks.hr)

BONUS VIDEO:

TEHERAN U PLAMENU: Snimci izraelskog i američkog reketiranja 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

MOJE JE DA KAŽEM... Šešelj otkrio koja četiri poteza blokaderi planiraju