PRVI PUT OD POČETKA RATA: Iran i Hezbolah zajedno napali Izrael
IRAN i libanski militantni pokret Hezbolah izveli su danas prve koordinisane napade na Izrael od početka američko-izraelskih napda na Islamrsku Republiku, saopštile su Izraelske odbrambene snage (IDF), navodeći da su lansirani projektili iz Irana i Libana.
Foto: Tanjug/Profimedia
Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su da je iz Irana lansirana jedna raketa, dok je iz Libana, pod kontrolom Hezbolaha, ispaljeno šest projektila, uključujući bespilotne letelice, dok su dve osobe povređene, prenosi Ynet.
Napad je gotovo istovremeno aktivirao sirene za vazdušnu opasnost u Jerusalimu i Tel Avivu, a iznad centralnog dela Izraela primećeno je presretanja projektila. Prema navodima izraelske vojske, ubrzo potom usledio je i drugi zajednički napad Irana i Hezbolaha.
Kako prenosi iranski Kanal 14, Iran i Hezbolah su zatim i treći put izveli zajednički napad na Izrael.
Sjedinjene Američke Države i Izrael napali su u subotu, 28. marta, ujutru Iran u, kako je saopšteno, "preventivnim napadima", do kojih je došlo nakon neuspeha na više rundi pregovora o iranskom nuklearnom programu.
Iran je zatim pokrenuo masovne udare u znak odmazde na Izrael i na mete koje se povezuju sa SAD širom regiona Bliskog istoka.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
EKSPLOZIJA U ORMUSKOM MOREUZU: Britanski brod pogođen nepoznatim "projektilom"
04. 03. 2026. u 14:49
PRVI SNIMAK OBORENOG PROJEKTILA: Iran ispalio raketu ka Turskoj, oborio je NATO (VIDEO)
04. 03. 2026. u 13:59
PENTAGON OBJAVIO SNIMAK TORPEDOVANjA IRANSKE FREGATE! Iran oborio F-15?! Koliko je raketa patriot preostalo? Napadi na brodove u Ormuzu
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 18:00
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)