"OBAVESTIĆEMO IH" Rusija raskinula vojne sporazume sa Francuskom, Kanadom i Portugalijom
MOSKVA je raskinula dogovore o saradnji u vojnoj sferi sa Francuskom, Kanadom i Portugalijom.
Foto: Depositphotos
- Prekinuti sporazum između vlade Saveza Sovjetskih Socijalističkih Republika i vlade Kanade u vezi sa posetama po vojnoj liniji, sporazum između vlade Ruske Federacije i vlade Francuske Republike o saradnji u oblasti odbrane i sporazum između vlade Ruske Federacije i vlade Portugalske Republike o saradnji u vojnoj oblasti - navodi se u saopštenju premijera Mihaila Mišustina.
Dokumenti su bili potpisani u Moskvi 1989, 1994. i 2000. godine.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije obavestiće kanadsku, francusku i portugalsku stranu o donetoj odluci.
Preporučujemo
TRAMP IZDAO UDARNO NAREĐENjE: Dodatna armada američkih vojnih brodova plovi ka Iranu
28. 01. 2026. u 09:11
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)