"REKAO SAM - JOŠ NE": Tramp se oglasio o Gazi
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je zemljama regiona i Izraelu rekao "još ne" kada su mu ponudile da uđu u Pojas Gaze "sa jakim snagama" radi obračuna sa Hamasom.
Foto: Tanjug/AP
Tramp je na mreži "Truth Social" napisao da su brojni saveznici na Bliskom istoku "eksplicitno i snažno" izrazili spremnost da, na njegov zahtev, uđu u Gazu i "isprave Hamas" ako grupa nastavi da "krši svoj sporazum".
Američki predsednik je dodao da i dalje postoji nada da će Hamas "učiniti ono što je ispravno", ali je upozorio da bi, u suprotnom, "kraj Hamasa bio brz i brutalan".
Tramp je u objavio zahvalio državama koje su ponudile pomoć i posebno pomenuo Indoneziju i njenog vođu "na pomoći koju su pokazali i pružili Bliskom istoku i SAD".
- Svima, hvala vam na pažnji posvećenoj ovom pitanju! Predsednik Donald Dž. Tramp - naveo je Tramp.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)