POBEDA LABURISTA U ŠKOTSKOJ : Održani vanredni izbori u Velikoj Britaniji
LABURISTIČKA stranka premijera Velike Britanije Kira Starmera ostvarila je iznenađujuću pobedu na vanrednim izborima za škotski parlament.
Tanjug
Laburisti su na izborima osvojili mandat od Škotske nacionalne stranke (ŠNP) u Hamiltonu, Larkalu i Stounhausu. Kandidat vladajuće partije Dejvi Rasel osvojio je 8.559 glasova, dok je ŠNP osvojila 7.957 glasova. Stranka Reform UK, predvođena Najdželom Faražom, na trećem je mestu, sa 7.088 glasova.
Rasel je nakon pobede rekao da je njegov rezultat poslao poruku Faražu i njegovoj stranci da "otrov Reforme nije dobrodošao u Škotskoj", naglasivši da Škotska ne želi podelu koju ta stranka propagira.
Iako su laburisti pobedili, porast podrške stranci Reform UK u Škotskoj i Engleskoj izaziva zabrinutost, jer bi mogao da utiče na ishod predstojećih izbora za škotski parlament dogodine. Stranka Reform UK je poznata po politici niskih poreza, protiv je imigracije i EU.
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)