SIRSKI ZAKUKAO: Rusija pokrenula ofanzivu u pravcu grada Zaporožja

Ђорђе Грмуша
Đorđe Grmuša

31. 05. 2025. u 16:33

VRHOVNI komandant Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski izjavio je da je Rusija pokrenula novu ofanzivu u pravcu Zaporožja.

СИРСКИ ЗАКУКАО: Русија покренула офанзиву у правцу града Запорожја

Foto: Profimedia/Ilustracija/liveuamap/Mіnіsterstvo oboroni Ukraїni

Prema njegovim rečima, najveći napadi ruskih snaga su i na Pokrovskom, Toreckom, Limanskom, Novopavlovskom pravcu, kao i pograničnim područjima Sumske oblasti, dok se "operacija" ukrajinskih snaga na kurskom frontu nastavlja.

Foto: Profimedia

 

Podsetimo, načelnik Hersonske vojne oblasti Oleksandr Prokudin objavio je da je u ruskom napadu na Herson poginuo muškarac. Četrnaest osoba, među kojima dvoje dece, povređeno je u ukrajinskom napadu dronom u Kurskoj oblasti, saopštio je vršilac dužnosti regionalnog gubernatora Aleksandar Hinštajn.

(Unijan)

BONUS VIDE:

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

MANJA POTROŠNJA, VEĆA STABILNOST: Energetska efikasnost u službi javnog zdravlja