SIJARTO O PREGOVORIMA KIJEVA I MOSKVE: Evropski političari da ne ometaju uspeh mirovnih pregovara između zaraćenih strana
MAĐARSKI ministar spoljnih poslova Peter Sijarto upozorio je danas evropske političare koji "napadaju pro-mirovnu poziciju mađarske vlade" da ne "ometaju uspeh mirovnih pregovora" između Rusije i Ukrajine.
Foto: Profimedia
Dok se Mađarska već više od tri godine zalaže za prekid vatre i mirovne pregovore, Brisel i Evropljani napadaju Mađarku zbog toga, napisao je Sijarto na Fejsbuku, navodi se u saopštenju mađarskog Ministarstva spoljnih poslova.
-Ali izbor Donalda Trampa doneo je sa sobom nadu u mir. Zahvaljujući Donaldu Trampu, sada postoje direktni razgovori između Amerikanaca i Rusa i između Rusa i Ukrajinaca. Ovo je već učinilo svet bezbednijim mestom", istakao je Sijarto, prenosi MTI.
On je kazao da su svi svesni da će mirovni pregovori biti teški, zbog čega je pozvao Brisel i evropske političare da ne ometaju uspeh mirovnih pregovora.
Mađarska vlada, rekao je, nastaviće da čini sve što može da podrži mirovne napore američkog predsednika.
Sijarto je dodao da se nada da će razgovori što pre dovesti do prekida vatre i na kraju sveobuhvatnog mirovnog sporazuma.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo
UKRAJINSKE CRVENE LINIJE: Evo šta kaže bivši zamenik Ministra spoljnih poslova
19. 05. 2025. u 22:08
KIJEV ZA NASTAVAK RATA: Zelenski je odbacio ključne uslove koje je postavila Rusija
19. 05. 2025. u 22:16
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)