PRVI SNIMCI IZ SLOVENIJE: Opozicioni poslanik pretio samoubistvom za krova Narodne skupštine (VIDEO)
SLOVENAČKI opozicioni poslanik Andrej Hojvik danas se popeo na krov Narodne skupštine u Ljubljani, obraćajući se prolaznicima i preteći da će skočiti.
Foto: Tviter printskrin/ Uroš Petohleb
Dok je bio na krovu, Hojvik je rekao da nikoga ne osuđuje, uključujući slovenačkog premijera Roberta Goloba, ali da ''ono što rade ovoj zemlji nije ispravno“.
U međuvremenu je sišao, koristeći merdevine koje su obezbedili vatrogasci, dok su ekipe hitne pomoći stizale na mesto incidenta.
- Sada je bezbedan i odveden je (da primi) medicinsku pomoć - rečeno je za agenciju STA iz Narodne skupštine u Ljubljani.
Drugi detalji o incidentu nisu dostupni, a motiv njegovih postupaka za sada nije poznat.
Poslanik je bio otvoreni protivnik vladinog zakona o penzijskim bonusima za nagrađivane umetnike, koji je odbijen početkom ovog meseca na referendumu koji je pokrenula SDS.
Policija, bolničari i vatrogasci su i dalje na licu mesta.
(Tanjug)
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)