31 MRTVIH U RUSKOM NAPADU NA SUMI: Više od 80 ranjenih, hitno se oglasio Zelenski (FOTO/VIDEO)
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da je u ruskom napadu na Sumi poginula 31 osoba, uključujući dvoje dece, dok je više od 80 ljudi ranjeno, među kojima 10 dece. Prema njegovim rečima, svim povređenim osobama je pružena neophodna pomoć, preneo je Unian.
Foto: Profimedia
- Veoma je važno za sve u svetu da ne ćute, da ne ostanu ravnodušni. Ruski napadi zaslužuju samo osudu. Potreban je pritisak na Rusiju da bi se okončao rat i osigurala bezbednost ljudi. Bez zaista snažnog pritiska, bez dužne podrške Ukrajini, Rusija će nastaviti da odugovlači ovaj rat - upozorio je predsednik Ukrajine.
Prema njegovim rečima, prošlo je dva meseca otkako je Putin ignorisao američki predlog za potpun i bezuslovan prekid vatre.
Šef kabineta predsednika Ukrajine Andrij Jermak kazao je da su ruske snage gađale Sumi raketama sa kasetnom municijom.
- Rusi to rade da bi ubili što više civila. Napad na grad Sumi je namerno granatiranje civila - istakao je on.
Prema rečima ukrajinskog ministra unutrašnjih poslova Igora Klimenka, hitne službe nastavljaju da rade na licu mesta. Ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha izjavio je da je "takav napad na veliki hrišćanski praznik apsolutno zlo".
- Ujutru na Cvetnu nedelju, kada vernici idu u crkvu da proslave ulazak Gospodnji u Jerusalim, Rusija je izvršila stravičan napad na stambeni deo grada Sumija. Mnogi civili su ubijeni i ranjeni - rekao je Sibiha.
Prema njegovim rečima, Ukrajina već prenosi detaljne informacije o ovom ratnom zločinu svim svojim partnerima i međunarodnim institucijama.
- Pozivamo sve prestonice i štabove da odlučno odgovore... Pozivamo partnere da obezbede Ukrajini dodatna sredstva protivvazdušne odbrane i da pojačaju pritisak na Moskvu - kazao je ukrajinski ministar spoljnih poslova.
Preporučujemo
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)