EVO KADA ĆE BITI OBJAVLJEN: Delegacije Rusije i SAD usaglasile tekst zajedničkog saopštenja
DELEGACIJE Rusije i Sjedinjenih Američkih Država usaglasile su tekst zajedničkog saopštenja nakon razgovora u Rijadu.
Foto Shutterstock
Dokument će Kremlj i Bela kuća distribuirati u utorak, 25. marta, rekao je za TASS izvor u ruskoj delegaciji.
Delegacije Ruske Federacije i Sjedinjenih Američkih Država završile su ranije večeras razgovore u Saudijskoj Arabiji koji su trajali više od 12 sati.
Na pitanje novinara kakvo je raspoloženje ruske delegacije nakon razgovora sa američkom delegacijom u Rijadu, izvor upoznat sa napretkom pregovora rekao je "Dobro", prenose RIA Novosti.
Predsednik međunarodnog komiteta Saveta Federacije Grigorij Karasin rekao je ranije danas da "sastanak protiče u kreativnoj atmosferi", kao i da su "strane su vodile zanimljivu diskusiju o aktuelnim temama".
Pored Karasina, u ruskoj delegaciji je bio i savetnik direktora Federalne službe bezbednosti (FSB) Sergej Beseda.
Američku stranu na pregovorima predstavljali direktor za planiranje politike Stejt departmenta Majkl Anton, pomoćnici specijalnog izaslanika američkog predsednika za Ukrajinu i Rusiju Kita Keloga i predstavnici savetnika za nacionalnu bezbednost Majkla Volca, preneo je ranije Volstrit džurnal.
Ekspertski sastanak tehničkih timova Rusije i SAD počeo je jutros, a održavao se iza zatvorenih vrata u hotelu Ric-Karlton u Rijadu.
Kako je Kremlj ranije saopštio, sastanak je uglavnom bio posvećen temi Crnomorske inicijative, koja je bila predmet diskusije i tokom poslednjeg telefonskog razgovora ruskog i američkog predsednika, Vladimira Putina i Donalda Trampa, 18. marta.
Majk Volc je ranije potvrdio da će se delegacije fokusirati na pitanje prekida neprijateljstava u Crnom moru.
On je naveo da će u sledećoj fazi pregovora Rusija i SAD razgovarati o pitanjima koja se odnose na verifikaciju primirja, mirovni kontingent, kao i vlasništvo nad teritorijama.
Uoči razgovora, specijalni izaslanik SAD za Bliski istok Stiv Vitkof rekao je da SAD očekuju "stvarni napredak" tokom konsultacija u Rijadu, uključujući i prekid vatre u Crnom moru.
Nakon toga, rekao je, "prirodno će se težiti potpunom prekidu vatre".
(Tanjug)
UZNEMIRUJUĆE: Opozicija i blokaderi tuku žene
Preporučujemo
STEJT DEPARTMENT OBJAVIO: Ovo je preduslov za potpuno primirje u Ukrajini
24. 03. 2025. u 21:35
ONI SU NAJMOĆNIJA SILA NA SVETU: Ruske raketne strateške snage počele plansku proveru
24. 03. 2025. u 21:00
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)