STEJT DEPARTMENT OBJAVIO: Ovo je preduslov za potpuno primirje u Ukrajini
PREGOVARAČKE strane su trenutno bliže nego ikada primirju u Ukrajini, uključujući u Crnom moru, a zatim mogu početi da razmatraju i dalja pitanja u okviru rešavanja ukrajinskog sukoba, izjavila je na redovnom brifingu za novinae rukovodilac pres službe Stejt departmenta Tami Brus.
Tanjug/AP Photo/Mark Schiefelbein
Ona je objavila da moratorijum na napade u Crnom moru prethodi sporazumu o potpunom prekidu vatre u Ukrajini.
-Pregovarački timovi sastaju se u Saudijskoj Arabiji, raspravljaju o proširenju primirja na Crno more na putu do potpunog prekida vatre, rekla je Brus.
Ona je dodala da je cilj da se u potpunosti obnovi bezbedna trgovina u Crnom moru.
Prema njenim rečima, suštinske nesuglasice među stranama ukrajinskog sukoba biće moguće razmotriti tek nakon prekida vatre
-Samo podsećam da sve dok ne bude prekida vatre, potpunog primirja, tek tada, kako je istakao predsednik (SAD Donald Tramp) i, naravno, državni sekretar (Mark Rubio) moći ćemo da razmotrimo nesuglasice i ono što će uslediti nakon što postignemo trajni mir, istakla je ona.
Portparol je naglasila da se ne radi o poverenju među stranama, već o tome da se nastave kontakti.
U Saudijskoj Arabiji danas se održavaju rusko-američki pregovori o Ukrajini.
Rusku delegaciju predvode Karasin, predsednik Komiteta Saveta Federacije za međunarodne poslove i savetnik direktora Federalne službe bezbednosti Rusije Sergej Beseda.
U američkoj delegaciji je direktor za planiranje politike Stejt departmenta Majkl Enton, kao i pomoćnici specijalnog izaslanika za Ukrajinu Kita Keloga i savetnika za nacionalnu bezbednost Majka Volca.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)