TRAGEDIJA U AMERICI: Najmanje 14 osoba poginulo u 26 tornada u Arkanzasu i Misuriju

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

15. 03. 2025. u 23:10

NAJMANjE 14 ljudi je poginulo u Arkanzasu i Misuriju u nizu tornada koji su pogodili srednji zapad i jugoistok SAD, saopštila je danas policija.

ТРАГЕДИЈА У АМЕРИЦИ: Најмање 14 особа погинуло у 26 торнада у Арканзасу и Мисурију

Foto Pixabay free images

U toku noći je zabeleženo 26 tornada, a snažne oluje sa grmljavinom pogodile su delove Arkanzasa, Ilinoisa, Misisipija i Misurija, rekao je Dejvid Rot, meteorolog u Centru za prognozu vremena Nacionalne meteorološke službe (NWS).

-Danas postoji veliki rizik za još tornada širom Alabame i Misisipija. Šansa je 30 odsto, rekao je on.

Dva smrtna slučaja u tornadu dogodila su se u južnom Misuriju, u okrugu Ozark, oko 434 kilometara jugoistočno od Kanzas Sitija, a treći smrtni slučaj je prijavljen u okrugu Batler, saopštila je državna patrola Misurija.

Dodaju da je u olujama u ovom regionu poginulo još osam ljudi, dok je u Arkanzasu nastradalo troje, a 29 je povređeno.

Robi Majers, direktor Uprave za hitne slučajeve okruga Batler u Misuriju, rekao je da je uništeno više od 500 domova, zajedno sa lokalnom crkvom i jednom prodavnicom.

NWS upozorava da se oluja kreće istočno i da bi mogla da stigne do Atlante i Floride.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?