POGLEDAJTE - ISKANDEROM PO PLAĆENICIMA: Ruske snage jednim udarom izbacile iz stroja 30 stranih instruktora (VIDEO)

RUSKO vojno osoblje eliminisalo je do 150 boraca Oružanih snaga Ukrajine, uključujući do 30 stranih instruktora, na poligonu u Dnjepropetrovskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

ПОГЛЕДАЈТЕ - ИСКАНДЕРОМ ПО ПЛАЋЕНИЦИМА: Руске снаге једним ударом избациле из строја 30 страних инструктора (ВИДЕО)

Foto: Ministarstvo odbrane Rusije


-Posada Iskander-M OTRK je udarila na vojni poligon Novomoskovsk u Dnjepropetrovskoj oblasti, gde su bili na obuci pripadnici 157. mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine. U udaru je poginulo do 150 ukrajinskih nacionalista, uključujući do 30 stranih instruktora, saopšteno je iz resora.

Kao odgovor na napade ukrajinskih Oružanih snaga na civilne objekte, ruske trupe redovno udaraju na lokacije ljudstva, opreme i plaćenika, kao i na ukrajinsku infrastrukturu: energetske objekte, odbrambenu industriju, vojnu komandu i komunikacije.

Istovremeno, portparol Kremlja Dmitrij Peskov je više puta isticao da vojska ne udara na stambene objekte i društvene ustanove.

BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

STRATEŠKO PARTNERSTVO ALTA BANKE, Air Serbia i Visa: Kartica sa dodatnim benefitima za klijente