O(P)STANAK NATO DO JUNA POD ZNAKOM PITANJA: Budući nemački kancelar Fridrih Merc zabrinut zbog Evrope
DEMOHRIŠćANIN Fridrih Merc, doveo je u pitanje o(p)stanak NATO u "aktuelnom obliku" do samita u junu, posle izjava predsednika SAD Donalda Trampa da Evropa mora da uspostavi nezavisne odbrambene kapacitete.
Foto: Tanjug/AP
- Nikada ne bih pomislio da ću morati da kažem nešto ovako u televizijskoj emisiji, ali posle prošlonedeljnih Trampovih izjava, jasno je da SAD nije mnogo stalo do sudbine Evrope - rekao je Merc po zatvaranju birališta. - Zanima me da li ćemo u junu i dalje razgovarati o NATO u njegovom sadašnjem obliku, ili ćemo morati mnogo brže da uspostavimo nezavisnu evropsku odbrambenu sposobnost.
Merc je uoči vikenda rekao da će Nemačka mora da se suoči sa mogućnošću da se Tramp možda neće u potpunosti pridržavati obećanja NATO o međusobnoj odbrani. On je dodao da to znači da će Berlin možda morati manje da se oslanja na SAD u pogledu nuklearnog odvraćanja i založio se za razgovore sa evropskim nuklearnim silama, Francuskom i Velikom Britanijom, o proširenju nuklearne zaštite.
Preporučujemo
PITBUL USMRTIO BEBU: Roditelji zadržani u pritvoru - horor na Zakintosu
06. 12. 2025. u 17:53
UHAPŠEN UBICA IZ MEĐIMURJA: Uhvatila ga slovenska policija - očevidac prepoznao begunca
06. 12. 2025. u 16:58
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)