MINISTAR SPOLJNIH POSLOVA EGIPTA: Arapske države odbacuju Trampov plan za Gazu
ŠEF egipatske diplomatije Badr Abdelati rekao je danas američkom državnom sekretaru Marku Rubiju da arapske države podržavaju Palestince u odbijanju plan američkog predsednika Donalda Trampa da raseli Palestince u Gazi i preuzme kontrolu nad enklavom, saopšteno je iz egipatskog Ministarstva spoljnih poslova.
Foto Tanjug/AP/Abdel Kareem Hana
Abdelati je na sastanku u Vašingtonu naglasio važnost ubrzanja obnove Gaze, navodi se u saopštenju egipatskog ministarstva, prenosi Rojters.
Abdelati, koji je doputovao u Vašington u nedelju, rekao je da se raduje saradnji sa novom američkom administracijom na postizanju "sveobuhvatnog i pravednog mira i stabilnosti" u regionu, dodaje se u saopštenju.
Foto Tanjug/AP
-Međunarodna zajednica trebalo bi da se ujedini iza Palestinaca kako bi ispravila istorijsku nepravdu i vratila njihova legitimna i neotuđiva prava, naglašava Ministarstvo spoljnih poslova Egipta.
Trampov plan je naišao na globalnu osudu, a regionalni i svetski lideri kažu da bi takav potez ugrozio regionalnu stabilnost, navodi Rojters.
Tramp je danas ponovio u intervjuu Foks njuzu da, prema njegovom predlogu, Palestinci neće imati pravo na povratak u Gazu.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
TRI MOĆNE DRŽAVE ODBACUJU TRAMPOVU IDEJU: "To bi predstavljalo veliku prepreku rešenju"
05. 02. 2025. u 19:22
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)