NORVEŽANI OBJASNILI: Zašto nije pružena pomoć posadi ruskog broda koji je tonuo
NORVEŠKA kompanija, vlasnik broda „Oslo Kerier 3“, saopštila je da nije pružila pomoć ruskim mornarima sa broda „Ursa Major“ jer im je u pomoć bio poslat drugi spasilački brod.
Foto: Profimedia
- Za spasilačku operaciju bio je zadužen Centar za koordinaciju spasilačkih operacija na moru u Kartageni, koji je odgovoran za takve operacije u tom području. Centar je naredio kapetanu da ne ukrcava posadu broda u nevolji, pošto je njihov spasilački brod bio na putu ka njima“, navodi se u saopštenju kompanije „Bulkšip menedžment - vlasnik broda.
Kako se objašnjava, njihov čamac za spasavanje bio je osiguran pored broda „Oslo Kerier 3“ sve dok nije stigao spasilački brod. Vlasnik dodaje da su vremenski uslovi bili dobri, niko od posade sa ruskog broda nije bio povređen, te da nisu bili u neposrednoj opasnosti.
Ranije je grupa kompanija „Oboronlogistika“ saopštila da je brod koji je plovio pod norveškom zastavom „Oslo Kerier 3“ iz nepoznatog razloga odbio da spasi ruske mornare sa broda „Ursa major“ koji je tonuo u Sredozemnom moru. „Oboronlogistika” je taj čin nazvala najgrubljim kršenjem desetog člana Međunarodne konvencije o spasavanju iz 1989. godine.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)