"RUSIJU NEĆE ZASTRAŠITI" Zaharova: Kijevski režim je oruđe kojim upravljaju Anglosaksonci

Biljana Ristivojević

18. 12. 2024. u 09:07

MOSKVA je uverena da će svi organizatori i izvršioci ubistva načelnika snaga za radijacionu, hemijsku i biološku zaštitu Oružanih snaga Rusije general-potpukovnika Igora Kirilova biti kažnjeni, Rusiju neće zastrašiti, izjavila je portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

РУСИЈУ НЕЋЕ ЗАСТРАШИТИ Захарова: Кијевски режим је оруђе којим управљају Англосаксонци

Foto: Profimedia

- Uvereni smo da će svi organizatori i počinioci ubistva Igora Kirilova biti pronađeni i kažnjeni, bez obzira na to ko su, ma gde se nalazili. A svim pokroviteljima kijevskog režima, rusofobima svih vrsta, cela zemlja, ceo narod odgovara – nećete nas uplašiti, mi branimo istinu - istakla je Zaharova na brifingu.

Rusija će pokrenuti ovo pitanje na narednoj sednici Saveta bezbednosti UN 20. decembra, navela je portparolka.

Ona je rekla da Moskva shvata ciljeve terorističkog napada na Kirilova.

- Shvatamo njegove dublje ciljeve i uzroke. Slušamo kako na Zapadu, na platformama međunarodnih organizacija... počinju da govore da je i dalje potrebno oživeti temu hemijskog oružja i navodnih zločina sa njegovom upotrebom od strane režima u Siriji. Shvatamo da im je Igor Kirilov prilično smetao da se svih ovih godina bave falsifikovanjem - naglasila je Zaharova.

Prema njenom mišljenju, najviše koristi od terorističkog napada na Kirilova imaju Anglosaksonci, dok je kijevski režim samo instrument.

- Vidimo da je kijevski režim ponovo preuzeo odgovornost za novi teroristički napad. Svi ti poslušnici iz Službe bezbednosti Ukrajine, opsednuti kijevski režim, sve su to oruđa, svim tim upravljaju Anglosaksonci. Oni imaju najviše koristi od kijevskog terorizma - ocenila je Zaharova.

Ubistvo generala Kirilova

Kirilov i njegov pomoćnik Ilja Polikarpov poginuli su u eksploziji ispred zgrade u Moskvi. Napad se dogodio oko šest ujutru. Prema preliminarnim informacijama, eksplodirala je bomba postavljena na trotinet, koji se nalazio ispred ulaza.
Istražni komitet pokrenuo je krivični postupak zbog ubistva, terorističkog napada i nelegalne trgovine oružjem i municijom.

Kirilov je stekao slavu nakon početka specijalne vojne operacije. On je na brifinzima optuživao SAD, druge zapadne zemlje i kijevski režim da spremaju provokacije sa toksičnim supstancama i planiraju da naprave „prljavu bombu“ kako bi diskreditovale Rusiju. Svaka izjava Kirilova imala je čvrstu osnovu dokaza i bila je potkrepljena dokumentima.

Osim toga, general je bio jedan od stvaralaca vakcine „sputnjik V“ protiv virusa korona.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?