''POTREBAN PREKID VATRE, A NE JOŠ ORUŽJA'' Sijarto kritikuje razmatranje nove vojne pomoći Ukrajini
MAĐARSKI ministar spoljnih poslova Peter Sijarto kritikovao je razmatranje nove vojne pomoći za Ukrajinu u iznosu od šest milijardi evra, uprkos predlozima za primirje tokom božićnih praznika.
FOTO: AP/Tanjug
On je istakao da očekuje veliku borbu na današnjem sastanku šefova diplomatije EU i ponovio da mađarska vlada insistira na tome da je Ukrajini potreban prekid vatre, a ne više oružja.
- Iako je ponuđena prilika za postizanje primirja i razmenu ratnih zarobljenika, oni i dalje žele da izdvoje više od šest milijardi evra za oružje za Ukrajinu. Većina još ne vidi novu realnost - naveo je Sijarto.
Šef mađarske diplomatije je rekao da većina zemalja EU vrši pritisak na Ukrajinu da šalje osamnaestogodišnje dečake na front i podržava uvođenje sankcija prema gruzijskim zvaničnicima samo zato što su se, kako je naveo, "gruzijski birači usudili da izaberu suverenističku vladu".
- Čak ni božićni praznici koji se približavaju ne mogu umanjiti ratničko raspoloženje u Briselu - ocenio je Sijarto.
(rt.rs)
BONUS VIDEO: RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)