"MORAMO DA UNIŠTIMO NEPRIJATELJA" Poruka Medvedeva - Protivnici Rusije čine sve da se sukob u Ukrajini razbukta još jače
PROTIVNICI Rusije čine sve da se plamen sukoba u Ukrajini razbukta još jače, ocenio je danas zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Dmitrij Medvedev, Foto AP
- Nastavljamo da se borimo protiv neonacističkog režima u Kijevu, koji kolektivni Zapad, predvođen Sjedinjenim Američkim Državama, napumpava novcem i oružjem. U regionima fronta u Rusiji, njihovi stanovnici umiru od racija i granatiranja. Napadi na civilne ciljeve i napadi na našu zemlju ne prestaju – neprijatelj čini sve da se plamen sukoba razbukta još jače - rekao je Medvedev na Kongresu vladajuće stranke Jedinstvena Rusija na čijem je čelu.
On je poručio da Rusija mora da uništi neprijatelja, prenosi agencija RIA Novosti.
- Za nas je od vitalnog značaja da budemo dostojni podviga naših dedova i pradedova, da nastavimo njihov posao - da uništimo neprijatelja bez ikakve šanse za osvetu - rekao je Medvedev.
On je podsetio da je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin u subotu rekao da "sukob sa protivnicima Rusije sada utiče ne samo na borbu na frontu, već i na sve sfere društva, uključujući kulturu, obrazovanje i ekonomiju".
Medvedev je ukazao da se u okviru Ruske Federacije mogu pojaviti novi regioni.
- Moguće je da se unutar naše zemlje pojave novi regioni koji su nam veoma bliski. To je moguće - rekao je Medvedev govoreći o iskustvu integracije Donbasa i Novorosije.
On je takođe istakao da protivnici Moskve čine sve da se plamen sukoba u Ukrajini još više razbukta, dok se rusko društvo ujedinilo u nastojanju da odbije agresora.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
Vidojković brutalno izvređao Vučića, pa poručio: Kosovo je nezavisno
Preporučujemo
RUSI OSVOJILI KURAHOV? Rogov: Naše trupe podigle zastavu nad zgradom gradske uprave
14. 12. 2024. u 13:48
RUSIJA DOBIJA NOVE REGIONE? Medvedev izneo neverovatne podatke, pomenuo i u Ukrajinu
14. 12. 2024. u 14:47
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)