JUŽNA KOREJA: Šef službe za borbu protiv korupcije traži zabranu putovanja za predsednika
ŠEF južnokorejske Kancelarije za istragu korupcije visokih zvaničnika (CIO) Oh Dong Vun izjavio je danas da je naredio svojim istražiteljima da zatraže zabranu putovanja za predsednika Jun Suk Jeola.
Foto: Profimedia
Oh Dong Vun je ovu izjavu dao tokom saslušanja pred parlamentarnim odborom nakon što je CIO pokrenuo istragu zbog veleizdaje i drugih optužbi povezanih sa Junovim kratkotrajnim proglašavanjem vanrednog stanja, prenosi agencija Jonhap.
Predsednik Južne Koreje Jun Suk Jeol proglasio je prošle nedelje ratno stanje kako bi se, kako je naveo, iskorenile "prosevernokorejske snage i sačuvao ustavni poredak", a opozicija u toj zemlji izrazila je protivljenje toj odluci, ističući da je neustavna.
Jun je rekao da ''nije imao izbora'' i da je morao da pribegne takvoj meri, istakavši da su opozicione stranke ''uzele za taoca parlamentarne procese'', kako bi Južnu Koreju uvukle u krizu.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
SEVERNA KOREJA LANSIRALA DVE BALISTIČKE RAKETE: Odgovor na manevre SAD i Južne Koreje (fotografije)
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)