NAPAD NA KOMANDANTA IDF: Desetine jevrejskih ekstremista jurili generala i obezbeđenje
DESETINE jevrejskih ekstremista u Hebronu, tokom godišnjeg hodočašća, pokušale su da napadnu načelnika Centralne komande izraelske vojske general-majora Avija Bluta koji je bio u tom gradu na okupiranoj Zapadnoj obali gde je vojska obezbeđivala skup.
Foto Tanjug/AP
Policija je uhapsila pet osumnjičenih, nakon što su jurili Bluta i vojnike koji su ga pratili, nazivajući komandanta izraelske vojske "izdajnikom", prenosi Tajms of Izrael.
Izraelska vojska je saopštila da je grupa osumnjičenih mladića jurila Bluta i pokušala da blokira izlaz koji je vojsci bio potreban za operativnu aktivnost.
Nakon što su petorica osumnjičenih uhapšeni, skup je rasturen, navodi se u saopštenju izraelske vojske.
Svake godine desetine hiljada jevrejskih vernika posećuju Hebron zbog godišnjeg hodočašća.
Godinama zaredom jevrejski izgrednici tokom skupa napadaju palestinske meštane, čije kretanje u gradu dodatno ograničava izraelska vojska, kako bi obezbedila područje za jevrejske hodočasnike, navodi Tajms of Izrael.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)