RIZIK: Partnerstvo SAD i Evrope u kritičnoj fazi
PARTNERSTVO SAD i Evrope je u kritičnoj fazi zbog pobede Donalda Trampa na izborima u SAD
Foto: EPA/ Justin Lane
O tome piše Foreign Affairs.
- Povratkom Donalda Trampa u Belu kuću postoji realan rizik da bi učešće SAD u evropskim poslovima moglo biti naglo smanjeno - navodi se u tekstu.
Autori teksta tvrde da će, ako Sjedinjene Države prekinu vojnu pomoć Kijevu, to dovesti do ozbiljnih posledica po Ukrajinu i Evropu.
- Evropa sada nema drugog izbora osim da osigura sopstvenu bezbednost - navodi Foreign Affairs.
(alo.rs)
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)