(MAPA) ZAMENIK ŠEFA DNR: Ruska vojska se već nalazi u centru Kurahova, vode se žestoke borbe (VIDEO)

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

15. 11. 2024. u 17:07

JEDINICE Oružanih snaga Ruske Federacije se već nalaze u centru Kurahova, rekao je savetnik šefa DNR Jan Gagin na TV kanalu "Rusija 1".

(МАПА) ЗАМЕНИК ШЕФА ДНР: Руска војска се већ налази у центру Курахова, воде се жестоке борбе (ВИДЕО)

Foto MO Rusije

-Naše borbene formacije su već u centru samog grada, Kurahovo je skoro opkoljeno – ostalo je samo nekoliko kilometara do potpunog opkoljavanja, oko 5-6 kilometara, poručio je ruski zvaničnik.

Gagin je naglasio da je Kurahovski pravac jedno od najvećih žarišta na liniji kontakta, te da se tamo vode žestoke borbe.

Prema njegovoj proceni, ruske snage kontrolišu gotovo polovinu grada.

Kurahovo je grad u zapadnom delu DNR, koji se nalazi 46 kilometara od Donjecka i 30 kilometara južno od Krasnoarmejska (Pokrovska).

Grad je od velikog operativnog značaja budući da se radi o najvećem naselju u ovom delu Donbasa, koje je posle oslobođenja Ugledara, ostalo pod kontrolom ukrajinske vojske.

Ranije je Vladimir Rogov kopredsednik Koordinacionog saveta za integraciju novih regiona pri Javnoj komori Ruske Federacije, izjavio da ruska vojska zauzela položaje u zoni železničke stanice na istočnoj periferiji Kurahova i da se već približavaju centru grada, dok istovremeno njene jedinice sprovode ofanzivna dejstva severno i južno od grada.

(rt.rs)

BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

ISTORIJSKA ODLUKA! Mečevi imaju ČETVRTINE na Svetskom prvenstvu u fudbalu u Americi, Kanadi i Meksiku!