HITNO SE OGLASIO ZELENSKI: Imao šta da kaže o pobedi Trampa na američkim izborima
UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski čestitao je danas republikanskom kandidatu za predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donaldu Trampu na pobedi na izborima i rekao da veruje u nastavak snažne podrške te zemlje Ukrajini.
Foto: Printscreen/UN
- Radujemo se eri snažnih Sjedinjenih Američkih Država pod vođstvom predsednika Trampa. Verujemo u nastavak snažne, dvopartijske podrške Ukrajini u Sjedinjenim Američkim Državama - rekao je on, prenosi Ukrinform.
On je podsetio na sastanak sa Trampom koji je održan u septembru, na kojem su detaljno razmatrane teme strateškog partnerstva između Ukrajine i SAD, Plan pobede i načini da se okonča rat.
On je istakao važnost uloge SAD u obezbeđivanju dugoročne političke i ekonomske stabilnosti.
Prema njegovim rečima, Ukrajina, kao jedna od najjačih vojnih sila u Evropi, ostaje posvećena obezbeđivanju dugoročnog mira i bezbednosti na evropskom kontinentu, kao i u Transatlantskoj zajednici, uz podršku svojih saveznika.
Ukrajinski zvaničnik se takođe raduje prilici da lično čestita predsedniku Trampu i razgovara o načinima jačanja strateškog partnerstva Ukrajine i SAD.
Ukoliko pobedi na izborima, Tramp će postati najstariji predsednik ikada izabran budući da ima 78 godina, a ujedno i prvi poraženi predsednik u 132 godine koji je osvojio još jedan mandat u Beloj kući i prva osoba osuđena za krivično delo koja je preuzela Ovalni kabinet.
Preporučujemo
"OVO ĆE BITI ZLATNO DOBA AMERIKE": Ovo su Trampova obećanja koja su zapalila planetu
06. 11. 2024. u 09:19
VENECUELA TONE U HAOS: Poznato ko je uhapsio Madura, cure prvi detalji (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 13:55
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (1)