KAMALA HARIS PORUČILA: Ubistvo Sinvara pruža šansu za kraj rata u Pojasu Gaze
POTPREDSEDNICA SAD i demokratska kandidatkinja Kamala Haris izjavila je danas, nakon ubistva lidera Hamasa Jahje Sinvara, da ovaj trenutak pruža šansu da se okonča rat u Pojasu Gaze.
FOTO: Tanjug
-Pravda je zadovoljena. Sinvar je odgovoran za ubistvo hiljada nevinih ljudi, uključujući žrtve 7. oktobra i taoce ubijene u Gazi, rekla je Haris.
Ona je izrazila nadu da će uskoro početi "dan posle bez Hamasa" na vlasti u palestinskoj enklavi, prenosi Rojters.
Haris je takođe istakla da je rat u Gazi rezultirao većom nestabilnosti na Bliskom istoku.
Demokrata je ponovila da "Izrael ima pravo da se brani" i pozvala na oslobođenje talaca iz Gaze.
-Patnja mora da se okonča, zaključila je Haris.
Izraelski šef diplomatije Izrael Kac, premijer Benjamin Netanijahu, IDF i Šin Bet večeras su potvrdili da je Sinvar ubijen u sredu u južnoj Gazi, ali Hamas još nije izdao saopštenje.
Izrael je tokom dana sproveo provere, uključujući DNK nalaze, kako bi se utvrdilo da li je Sinvar među nekoliko ubijenih Palestinaca.
Sinvar je rođen u Kan Junisu, a za vođu Hamasa u Gazi izabran je 2017.
Imenovan je početkom avgusta za političkog vođu te militantne palestinske grupe, nakon ubistva lidera Ismaila Hanijea u Teheranu.
Sinvar (61) stoji iza napada na Izrael 7. oktobra prošle godine, od kada ga izraelska vojska traži u enklavi.
On je proveo 23 godine u izraelskim zatvorima pre nego što je pušten 2011. godine u okviru razmene zatvorenika.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
NETANJAHU TVRDI: U bazama Hezbolaha u Libanu pronađeno "najsavremenije rusko oružje"
17. 10. 2024. u 00:23
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)