SASTANAK U KABINETU NEMAČKOG KANCELARA: Bajden, Šolc, Makron i Starmer 12. oktobra o Bliskom istoku i Ukrajini
PREDSEDNICI SAD i Francuske Džozef Bajden i Emanuel Makron, nemački i britanski premijeri Olaf Šolc i Kir Starmer sastaće se u subotu, u Berlinu, neposredno pre sastanka Kontakt grupe za odbranu Ukrajine u američkoj vazduhoplovnoj bazi Ramštajn, preneo je Ukrinform, pozivajući se na izvor iz nemačke vlade.
Foto: Tanjug/AP
Sastanak je zakazan za 12. oktobar ujutro u kabinetu nemačkog kancelara u Berlinu, a tema sastanka su sukobi u Ukrajini i na Bliskom istoku.
Nakon sastanka oni će u vazduhoplovnoj bazi Ramštajn, u zapadnoj Nemačkoj, održati prvi sastanak na visokom nivou Kontakt grupe za odbranu Ukrajine, na kojem će učestvovati i ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski.
Subotnji sastanci će se održati tokom trodnevne državne posete Bajdena Nemačkoj koja počinje 10. oktobra, tokom koje se očekuje i razgovor sa predsednikom Frank-Valterom Štajnmajerom.
Očekuje se da će sastanak u Ramštajnu okupiti više od 50 saveznika Ukrajine i dolazi u ključnom trenutku za Ukrajinu uoči predsedničkih izbora u SAD u novembru.
Na poslednjem takvom sastanku u Ramštajnu, Zelenski je apelovao na dodatno oružje za odbijanje ruskih snaga koje su napredovale.
Preporučujemo
DRŽAVLjANI SRBIJE EVAKUISANI IZ BEJRUTA: Uskoro stižu na beogradski aerodrom
08. 10. 2024. u 13:34
RAT NA BLISKOM ISTOKU: Broj poginulih u izraelskom napadu na Damask povećao se na sedam
08. 10. 2024. u 09:23 >> 22:30
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)