„UKRAJINSKA VOJSKA ŽELI PREGOVORE“: Britanski mediji - Na Zapadu nagoveštavaju ozbiljne promene u Kijevu
KIJEV je sada spremniji da razgovara o mogućnosti prekida vatre i ustupcima za rešavanje sukoba nego ranije, piše list „Fajnenšel tajms“.
Foto MO Ukrajine
-Došlo je do ozbiljnih promena u tonu i sadržaju razgovora oko potencijalnog rešavanja sukoba. Ukrajinski zvaničnici su otvoreniji za razgovore oko mogućeg prekida vatre, piše list, pozivajući se na evropske diplomate koji su bili prisutni na Generalnoj skupštini UN.
Kako izvori navode, novi ministar spoljnih poslova Ukrajine Andrej Sibiga tokom nedavne posete SAD razgovarao je sa zapadnim kolegama o mogućim kompromisnim opcijama za rešavanje ukrajinskog sukoba. Oni navode da Sibiga pragmatičnije gleda na mogućnost teritorijalnih ustupaka, nego njegov prethodnik – Dmitrij Kuleba.
-Sve otvorenije govorimo o tome da će se taj sukob završiti i da će Ukrajina morati da popusti kako bi dobila trajni mirovni sporazum, rekao je neimenovani diplomata, istakavši da su takvi razgovori pre pola godine bili tabu za Kijev.
List takođe piše da se ukrajinski vojnici na frontu zalažu se za pregovore sa Rusijom.
-Sada sam za pregovore, rekao je ukrajinski komandat Jurij, istakavši da se plaši „beskonačnog sukoba“ u Ukrajini.
List piše da i drugi ukrajinski vojnici podržavaju moguće pregovore.
Po rečima drugog ukrajinskog vojnika, komandanta bataljona Mihaila, teško je zamisliti da Kijev postigne cilj da se vrate na granice iz 1991. godine.
Ranije je saopšteno da Moskva ne odustaje od političko-diplomatskog načina za rešavanje krize, spremna je da razmotri ozbiljne predloge koji uzimaju u obzir situaciju na terenu i inicijativu koju je 14. juna izneo predsednik Rusije Vladimir Putin.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (1)