ZAHAROVA PORUČILA ZAPADU: Rusija neće učestvovati na “mirovnim samitima” o Ukrajini
RUSIJA neće učestvovati na "mirovnim samitima“ o Ukrajini, rekla je danas portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Foto: Profimedia
Ona je tako prokomentarisala izjavu ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog o nameri da u novembru održi drugi mirovni samit i na njega pozove Rusiju.
Predstavnici Rusije nisu učestvovali ni na jednom sastanku u okviru Burgenštok procesa i ne nameravaju da učestvuju u ovom procesu, navodi se u izjavi Zaharove objavljene na sajtu ministarstva, prenosi RIA Novosti.
-Takozvani drugi samit teži istom cilju – da se progura apsolutno neodrživa formula Zelenskog kao osnova za rešavanje sukoba, da se dobije podrška međunarodne zajednice i da se Rusiji postavi ultimatum predaje. Mi ne učestvujemo na takvim samitima, naglasila je.
Prema rečima Zaharove, Moskva ne odustaje od političkog i diplomatskog rešavanja krize i spremna je da razgovara o zaista ozbiljnim predlozima koji uzimaju u obzir situaciju na terenu, novonastalu geopolitičku realnost i odgovarajuću inicijativu koju je formulisao ruski predsednik Vladimir Putin 14. juna.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)